Mobiil-ID
Smart-ID
ID-kaart
Kasutaja
Lisa oma kinnisvara

Ajalooline ja hästi säilinud Maardu mõis

Mõisa tee, Jõelähtme vald, Harju maakond
Ajalooline ja hästi säilinud Maardu mõis
Imeline Maardu mõisaansambel!
Vaata kõiki
Objekti ülevaade
Aadress
Jõelähtme vald, Harju maakond
Krundi pind
54500 m²
Oksjoni ülevaade
Oksjoni tüüp
Lihtoksjon
Tehingu liik
Majad
Alghind
1 050 000€
Aega jäänud
20 päeva 22:41:06
Algas
16.04.2024 08:00
Lõpeb
16.07.2024 14:00
Objekti info
Krundi pind: 54500 m²
Seisukord: Keskmine 
Maja tüüp: Muu 
Omandivorm: Kinnistu 
Katus: Plekk 
Hoone Materjal: Kivimaja 
Lisainfo: Müügiks kuuluvad kaks katastrit: 24504:003:1037 24504:003:0161  
Keldrikorrus
Puurkaev
Kõrvalhoone
Kelder/panipaik
Elektriküte
Valvesüsteem
Veekogunimi: Maardu järv 
Veekogu kaugus: 1600 m
Naabrid: Kõrval 
Teed: Asfalteeritud 
Lisainfo

Enampakkumisel on tükike Eesti ajalugu! Rikkaliku ajalooga, sajandeid tagasi ehitatud Maardu mõisakompleks koos mõisapargiga on otsimas uut omanikku. 

Ideaalne võimalus neile, kes soovivad arendada piirkonna turismi, korraldada kauneid ja meeldejäävaid sündmuseid või soovivad ise mõisa elanikeks saada. Peamaja on ehitatud barokkstiilis ning sisekujundus on sellele stiilile vastav. Kaunis mööbel jääb hoonesse, lubades uuel omanikul sündmuste korraldamisega või eluga mõisas peale võtmete kättesaamist jätkata. 

Boonuseks on väljaehitamata kõrvalhoone, kuhu on võimalik soovi korral luua majutusvõimalus. Kinnistul asuv tallihoone ruumikus annab võimaluse täiendavaks ruumiks ja hoiustamiseks. Mõisahoone juurde kuulub ka kaunis mõisapark. Maardu mõisaansambel - peahoone ja tall, samuti aed koos piirdemüüriga on riikliku kaitse all kohaliku tähtsusega arhitektuurimälestisena, park on lisaks arvel ka kohaliku tähtsusega looduskaitseobjektina.

 

VIRTUAALTUUR PEAMAJAS: https://my.matterport.com/show/?m=LP4RoiixVss

 

 • Enampakkumisele kuuluvad kinnistud:

 

Registriosa Katastriüksus Pindala Sihtotstarve Hoonestus
14648802 24504:003:1037 2.37 ha Ärimaa 100% Jah
5812502 24504:003:0161 3.08 ha Maatulundusmaa 100% Ei 

 

Kinnistutel puuduvad kinnistusregistrisse kantavad hüpoteegid (IV jagu). Kinnistul 14648802 puuduvad koormatised ja kitsendused (III jagu), kinnistu 5812502 on koormatud ostueesõigusega Eesti Vabariigi kasuks.

Hoone on tühi, ei ole koormatud üürilepinguga. 

 

OLULINE ENAMPAKKUMISE INFO

 1. Kliendipäevale tuleb ennast registreerida ning kirjutada nime järgi ka oma isikukood. Varaga tutvumisel on piirangud vastavalt Eesti Panga seatud enampakkumiste tingimustele (punkt 10), mille leiab oksjoni manusest. Kliendipäevale tulles tuleb esitada isikuttõendav dokument.
 2. Enampakkumisel kehtivad lisaks Varakeskus.ee kasutustingimustele ka oksjoni manuses asuvad Eesti Panga seatud enampakkumise tingimused. Pakkumist tehes kinnitab Kasutaja, et on tutvunud ja nõustunud nendega. 
 3. Vastavalt Eesti Panga esitatud tingimustele, täpsustatud punktis nr 10 (lisa manuses), kehtivad osalejatele piirangud. Pakkuja vastutab esitatud andmete õigsuse eest ning kinnitab pakkumist tehes, et ta ei riku punktis 10 sätestatud tingimusi. Varakeskusel on õigus pakkuja enampakkumisest eemaldada, kui osaleja ei vasta tingimustele.
 4. Kinnisvara müüakse seisuskorras nii nagu on ("as is"). Ostja on kohustatud kinnistud ja ühel kinnistul paiknevad ehitised üle vaatama ja kinnitab ostupakkumise esitamisega, et ta on teadlik kinnistute ja ehitiste seisukorrast, on teadlik müüja poolt teavitatud asja puudustest ega oma selles osas Müüja ega Varakeskuse vastu mingeid pretensioone.
 5. KÕIK pakkumised on siduvad. Kui pakkuja, kelle pakkumusele on antud nõustumus müügilepingu sõlmimiseks, ei ole sõlminud kinnistu müügi- ja asjaõiguslepingut 90 kalendripäeva jooksul arvates enampakkumise tulemuste kinnitamisest või kui pakkuja võtab ostupakkumise tagasi selle jõusoleku ajal, on Eesti Pangal õigus: deposiiti mitte tagastada; enampakkumine nurjunuks tunnistada, ja/või tunnistada parimaks pakkumuseks hinna poolest järgmine vastavaks tunnistatud pakkumus.
 6. Müüja ei vastuta ehitisregistri elektroonilises andmebaasis avaldatud andmete õigsuse ega tegelikkusele mittevastavuse eest ega ehitisregistris andmete puudumise eest ning kahju eest, mis võib kaasneda ostjale seoses nimetatud andmete ebaõigsusega, puudumisega ja tegelikkusele mittevastavusega. 
 7. Hoonete korruseplaanidega tutvumiseks jms täpsema info saamiseks kirjutada kristel@varakeskus.ee 
 8. Olemas on ka hindamisakt aruande kuupäevaga 01.12.2023.

 

 • Lühidalt Maardu mõisa ajaloost: 

 

Maardu mõisa (Maarthe) ajalugu ulatub 14. sajandisse. Barokkstiilis mõis on üks varasemaid ja väärtuslikumaid esinduslikult väljaehitatud mõisaansambleid Harjumaal. Mõisa peahoone on ehitatud 17. sajandi teises pooles, 19. sajandil laiendati peahoonet ja valmisid ka teised hooned.

Kõige tuntum Maardu mõisa endisaegsetest omanikest on kindral Hermann Jensen von Bohn, kes oli 1739. aastal ilmunud esimese eestikeelse Piibli kirjastamise peamine rahastaja. H. J. von Bohnile on pühendatud mälestuskivi mõisa ees pargis ja tema portree koopia vääristab härrastemaja üht saali.

Alates 1993. aastast on mõis kuulunud Eesti Pangale.

 

 

Kinnistusraamatus kanded puuduvad.

EHR kohaselt asub kinnistul mõisahoone (EHR kood 116004181), kõrvalhoone (EHR kood 116004182), tall (EHR kood 116004183), kaevuhoone (EHR kood 116004185), kuur (EHR kood 116004184). EHR koondvaated asuvad manuses. EHR andmed on informatiivsed. 

Katastriüksusega seonduvad kitsendused Maa-ameti kaardi põhiselt: looduskaitse, muinsuskaitse, veehaarde sanitaarkaitseala, avalikult kasutatava tee kaitsevöönd, elektripaigaldise kaitsevöönd. Kitsenduste kaart asub oksjoni juures.

Maardu mõisaansambel - peahoone ja tall, samuti aed koos piirdemüüriga on riikliku kaitse all kohaliku tähtsusega arhitektuurimälestisena, park on lisaks arvel ka kohaliku tähtsusega looduskaitseobjektina. Maardu mõisaansambli muinsuskaitseameti info üheskoos menetlustega leitav Kultuurimälestiste registrist siit: kaevuhoone, tall , piirdemüür , peahoone.

___________________

PEAHOONE - stiilse sisustusega ruumid loovad ajaloo suursugust hõngu!

EHR andmetel on hoone ehitisealune pindala 802m2, suletud netopind 1 503,6 m2.

Esimene korrus – peasissepääs viib maja keskossa, kus on pidulike ürituste korraldamiseks sobilikud saalid. Hoone vasakus põhjapoolses tiivas on abiruumid, sealhulgas poolprofessionaalne köök. Köögist liigub toidulift nii 2. korrusele, kui ka 0.korrusele. Hoone lõunapoolses vasakus tiivas ootab huvilisi soome saun koos valgusküllase basseiniruumiga. Basseini pole viimased 4-5 aastat kasutatud. Basseiniruumi juures on ka väljapääs mõisaparki. Esimese korruse lagede kõrgus on u 3,7m.

Teisel korrusel asub seitse ruumi, mis sobivad näiteks seminaride või töötubade  korraldamiseks. Ruumides on avarad aknad ning naturaalset valgust. Lagede kõrgus ca 2,85m.

Pööning - Lagede kõrgus ca 3,3m. Väljaehitamata ja täiendava viimistluseta ruumides on võimalik esemed hoiustada.

Kelder/0 korrus -  sissepääs keldrisse on esimese korruse fuajee kõrvalt, kus kasutajaid ootab ees hubane ruumide lahendus ürituste korraldamiseks. Läbikäidavad ruumid ning viimistletud võlvid toovad mõisa 0. korrusele hubasuse ja ajaloo hõngu. Olemas on üks suurem ruum, neli väiksemat ruumi ning mitmeid abiruume. Lagede kõrgus on kõrgemates kohtades u 2,7m.

Puudused/kahjustused: esimesel korrusel asuva jahiruumi rõdupoolses nurgas on seinal hiljutist niiskuskahjustust. Teisel korrusel on vähest niiskuskahjustust ühe ruumi katuse neelukoha all. Kuigi neelukoht sai korda tehtud, pole seina taastatud. Mõisa ahjusid hetkel küttekehana kasutada ei tohi. Kolded ja suitsulõõrid vajavad remonti ja puhastust. Peasissepääsu ja rõdu servade lähedal oleval välisfassaadil (põhjapoolsel küljel) esineb samuti kahjustusi. Siseviimistlus on kohati väsinud ning võib vajada värskendust.

Viimane suurem renoveerimine toimus 90ndate lõpul, mille käigus asendati ka hoone küttesüsteem. Hoonet hoiavad soojana temperatuurinäitajaga elektriradiaatorid. Ventilatsioonisüsteemi hooldatakse regulaarselt. Rõdul ja peasissekäigu juures plaatide all on põrandaküte. Lisaks on hoonel rennisulatuskaablid. Suurem osa sisustusest jääb hoonesse.

___________________

KÕRVALHOONE – võimalik majutuspaik!

EHR andmetel on hoone ehitiesalune pindala 433 m2, suletud netopind 297 m2 (EHR andmeid ei kajasta 2.korruse suletud netopinda).

Tegemist on peahoone kõrval asuva kahekorruselise kivihoonega. Ruumiplaneeringu mõttes võiks olla hoone sobilik näiteks külaliste majutamiseks, kuid ehitustöid selles suunas alustatud ei ole ja hetkel on maja elamiskõlbmatu. Ruumid on kõrgete lagedega, kiviseintega ning viimistlus puudub. Sellest tulenevalt on võimalik uuel omanikul täiendavate ehitustöödega kõrvalhoone elamiskõlblikuks muuta. 

Kõrvalhoone otsas asub eraldi sissepääsuga korter (uks parkla poole), mis on keskmises korras ja kuhu on võimalik näiteks tööjõudu ajutiselt majutada. Korter koosneb sissepääsust, köögist, elutoast, magamistoast ja pesuruumist. 

Kivikatus on sammaldunud ning võib vajada vahetust. 

___________________

KUUR - asub peahoone vasaku tiiva vastas aiaga piiratud alal. EHR kohaselt ehitisealuse pindalaga 55 m2, suletud netopinnaga 35.9 m2. 

___________________

TALL - aastakümneid tagasi veel hobuseid majutanud kivihoone on ka tänasel päeval rahuldavas seisukorras. Tallis asuvad endiselt telliskivi boksid hobuste jaoks.

Hoone ehitisealune EHR kohaselt on 546 m2, suletud netopind 400,6 m2.

___________________

KAEVUHOONE - tallihoone lähedal asuv kaevumaja ja selle kõrval asetsev salvkaev ei ole tänasel päeval enam kasutuses.

Hoone ehitisealune pindala EHR kohaselt on 13 m2, kaevumaja suletud netopind 6,8 m2.

 

 • KOMMUNIKATSIOONID

 

Kinnistul asub puurkaev (peahoone taga), kuid puurkaevu vesi ei ole joomiseks sobilik. Puurkaevu sügavus on ca 35m, tõenäolise lahendusena on mõistlik uuel omanikul rajada uus ja sügavam puurkaev.

Kõrvalhoone taga asub alajaam. Liitumine on kõrgepingel 3x10 kV õhuliini mastis nr 64A. Alajaama trafo võimsus on 500 kVA. Madalpinge 0,4 kV jaotusseadme pealüliti on 800 A.

Kanalisatsioon on lahendatud lokaalselt. Heitvee mahuti maht on 15 m3 ja selle tühjendamise koht asub tallihoone ees kinnistu äärel.

Hoones on valvesüsteem.

 

 

Mõisa park on kõrghaljastatud ja seda ümbritseb piirdemüür (müür jookseb peamaja kõrvalt, kõrvalhoone tagant ümber mõisa pargi). 

 

EHR kohaselt on kinnistu seotud kahe lammutatud hoonega (EHR koodid 116038443 ja 220410770) ning olemasoleva rajatisega - kaev (EHR kood 220410771). Kaevu EHR koondvaade asub manuses.

Katastriüksusega seonduvad kitsendused Maa-ameti kaardi põhiselt: looduskaitse, muinsuskaitse, veehaarde sanitaarkaitseala, avalikult kasutatava tee kaitsevöönd, elektripaigaldise kaitsevöönd. Kitsenduste kaart asub oksjoni juures.

Maardu mõisa park, muinsuskaitseameti info ja menetlused leitavad siit: https://register.muinas.ee/public.php?menuID=monument&action=view&id=2740  

Maardu mõisaansambel - peahoone ja tall, samuti aed koos piirdemüüriga on riikliku kaitse all kohaliku tähtsusega arhitektuurimälestisena, park on lisaks arvel ka kohaliku tähtsusega looduskaitseobjektina. Maardu mõisaansambli muinsuskaitseameti info üheskoos menetlustega on leitav registrist siit: kaevuhoonetall piirdemüür , peahoone.

 

Fotod: erakogu ja Maa-amet.

Oksjoni reeglid

Lihtoksjonil määratakse enampakkumisele alghind ja lõpukuupäev. Enampakkumise võidab suurima pakkumise teinud Enampakkuja.

Iga pakkumine on Enampakkuja jaoks siduv. Pakkumist tehes nõustute kõigi keskkonnas kehtestatud tingimustega.

Enampakkumise võitja tehingust taganemine ei vabasta enampakkumise võitjat kohustusest tasuda teenustasu ja saamata jäänud tulu vastavalt Oksjonipidajaga kokku lepitud tingimustes.

Enampakkumises esitletud informatsioon on koostatud avalike andmete ja müüja kirjelduste põhjal. Varakeskus ega müüja ei vastuta objektiga seotud avaliku informatsiooni õigsuse eest, mistõttu soovitame enampakkumisel osalejal alati andmeid (nt kinnistu seisukord looduses, looduskaitselised piirangud, jms) kontrollida.

Pakkumist tehes kinnitab Enampakkuja, et omab kogu vajalikku informatsiooni, mida peab vajalikuks Oksjonil osalemiseks. Tehes pakkumist ilma vajaliku informatsioonita või esitatud informatsiooni kontrollimata, lasub kogu vastutus Enampakkujal.

Varakeskus ega Müüja ei vastuta kohaliku omavalitsuse poolt seatud piirangute, kitsenduste ja arendamisvõimaluste eest.

Tegemist on automaatselt pikeneva lõpuga Oksjoniga. Juhul, kui alghinna või alghinnast suurem viimane pakkumine on tehtud vähem kui 5 minutit enne Oksjoni tähtaega, pikeneb lõpp automaatselt 5 minuti võrra.

Võta ühendust agendiga
Kristel Tohu
Varakeskus OÜ
Küsi lisainfot
Kui Sul on tekkinud täiendavaid küsimusi antud objekti kohta, siis võta julgesti ühendust agendiga või saada kiri küsimus(t)ega siit.
Hetke hind:
1050000
Aega jäänud:
20 päeva
Oksjon lõppeb: 16.07.2024 14:00
Tee oma pakkumine
Oksjonil osalemiseks tuleb tasuda deposiit summas 50000€
Oksjoni võidu korral rakendub teenustasu 2% lõpphinnast, täpne teenustasu suuruse arvutatakse välja pakkumise tegemisel
Vaata pakkumise juhendit!
Oksjoni lõpuni
20 päeva 22:41:06
Pakkumise samm
500€
Viimased pakkumised
Sellele oksjonile ei ole veel pakkumisi tehtud.
Võta ühendust agendiga
Kristel Tohu
Varakeskus OÜ
Küsi lisainfot
Kui Sul on tekkinud täiendavaid küsimusi antud objekti kohta, siis võta julgesti ühendust agendiga või saada kiri küsimus(t)ega siit.

Sarnased oksjonid

Varakeskus tingimused

Varakeskus OÜ veebikeskkonna kasutustingimused

Varakeskus OÜ eesmärgiks on korraldada teenusepakkujana kinnisasjade enampakkumisi veebikeskkonna kasutajate vahel. Varakeskus OÜ soovib vabaturumajanduse põhimõttel rajaneva enampakkumise kaudu saavutada tehingupoolte jaoks õiglased hinnad ja läbipaistva protsessi.

 

 1. Kasutatavad mõisted
  1. Keskkond – internetiportaal aadressil https:/www.varakeskus.ee ning selle alamlehtedelt kättesaadavad rakendused, andmed ja dokumendid.
  2. Keskkonna kasutamine – Keskkonna kaudu kättesaadavate rakendusprogrammide, tehniliste lahenduste, andmete ja dokumentide töötlemine (s.h vaatamine, kasutamine, alla laadimine, andmete sisestamine) kinnisasjadega seotud enampakkumistel osalemise eesmärgil.
  3. Haldaja - Varakeskus OÜ või tema volitatud isik, kes pakub Keskkonda eesmärgipäraseks kasutamiseks ja korraldab Keskkonna vajaliku haldamise.
  4. Kasutaja – Keskkonda kasutav isik.
   1. Müüja – Kasutaja, kes kasutab Keskkonda elektroonilisel enampakkumisel kinnisasja võõrandamise eesmärgil.
   2. Enampakkuja – Kasutaja, kes kasutab Keskkonda elektroonilisel enampakkumisel kinnisasja omandamise eesmärgil.
  5. 1.5. Oksjon – Keskkonnas toimuv kinnisasja müügi (edaspidi ka Oksjoniese) enampakkumine.
   1. Lihtoksjon – Müüja määratud alghinnaga Oksjon, milles tehtavad pakkumised (v.a alla alghinna tehtud pakkumised) on teistele Enampakkujatele nähtavad. Lihtoksjoni eseme saab omandada kõrgeima hinna pakkunud Enampakkuja, kui lõpphind on võrdne või suurem alghinnast või nende puudumisel on Müüja andnud nõusoleku Oksjonieseme müümiseks suurimale alla alghinna pakkujale.
   2. „Osta kohe“ Oksjon – Müüja määratud alghinna ja lõpphinnaga Oksjon, milles tehtavad pakkumised on teistele Enampakkujatele nähtavad. „Osta kohe“ Oksjoni eseme saab omandada kõrgeima hinna või esimesena „osta kohe“ hinna pakkunud Enampakkuja.
   3. Pimeoksjon – Lihtoksjon, milles on määratud Oksjoni alghind ja Oksjoni lõpukuupäev, kuid milles tehtavad pakkumised ei ole nähtavad teistele Enampakkujatele ega Müüjale. Müüjale edastatakse teave enampakkujate ja pakkumiste suuruste kohta pärast Pimeoksjoni lõppu.
  6. Ostusumma – Enampakkuja poolt Oksjonil pakutud kõrgeim hind või lõpphind.
  7. Kasutustingimused – käesolevad sätted, mis reguleerivad Keskkonna kasutamise tingimusi, s.h Kasutaja ja Haldaja õigusi ning kohustusi, enampakkumise viise ja seal osalemise reegleid, isikuandmete töötlemist jms.
 2. Üldsätted
  1. Keskkonna kasutamine on lubatud vaid kõikide Kasutustingimuste sätetega nõustumise korral. Keskkonda kasutades nõustub Kasutaja kõikide Kasutustingimuste sätetega eranditult.
  2. Keskkonna kasutamisega nõustub Kasutaja ühtlasi, et Kasutustingimused on Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitava enampakkumiste vahendamise lepingu lahutamatu osa ja selle lisa.
  3. Haldaja ja Kasutaja võivad enampakkumiste vahendamise lepingus Kasutustingimusi muuta, täiendada või täpsustada. Sel juhul lähtutakse vastavas osas enampakkumiste vahendamise lepingu eripäradest. Lepingus reguleerimata punktides kohalduvad Kasutustingimused.
  4. Kui konkreetse Oksjoni käigus on Müüja Oksjonit luues või Enampakkuja pakkumist tehes nõustunud mõne Haldaja määratud eritingimusega, mis on vastuolus Kasutustingimuste või enampakkumiste vahendamise lepinguga, siis lähtutakse eritingimusest.
  5. Kasutustingimuste ühe sätte kehtetus ei too kaasa teiste sätete kehtetust.
  6. Keskkonna kasutamine automatiseeritud skriptide, programmide või tööriistadega on ilma Haldaja eelneva kirjaliku loata keelatud.
  7. Keskkonna kasutamiseks tuleb Kasutajal end registreerida, sisestades Keskkonda ja avaldades seeläbi Haldajale oma nime, isikukoodi, e-posti aadressi ja telefoninumbri. Andmete sisestamise järel saadab Haldaja Kasutaja e-posti aadressile koodi, mille Kasutaja peab registreerimise lõpuleviimiseks Keskkonda sisestama. Kasutajal on võimalik end registreerida ka Keskkonnaväliselt, sõlmides selleks Haldajaga vajaliku(d) lepingu(d).
  8. Oksjonitel Müüja või Enampakkujana osalemiseks tuleb Kasutajal end pärast registreerimist ID-kaardi või mobiil-ID kaudu identifitseerida ning sõlmida vastavad lepingud oksjonitel osalemiseks.
  9. Kui Kasutaja soovib Oksjonitel osaleda juriidilisest isikust Müüja või Enampakkujana, siis tuleb Kasutajal juriidilise isiku esindajana sõlmida vastavad lepingud Oksjonil osalemiseks Müüja või Enampakkujana. Kasutajaga seotud äriühingu lisamiseks peab tema seadusliku esindaja esindusõigus nähtuma äriregistri B-kaardilt. Vastasel juhul tuleb ettevõtet lisada soovival Kasutajal edastada oma esindusõigust tõendav volikiri Haldaja e-postile info@varakeskus.ee.
  10. Kasutajad vastutavad ainuisikuliselt registreerimistaotluses sisestatud andmete õigsuse ja täielikkuse ning valeinformatsiooniga kaasnevate tagajärgede ja kahju eest.
  11. Kasutaja peab registreerimistaotluse esitamise päeval olema täisealine ja teovõimeline isik. Kasutaja ei tohi olla Venemaa Föderatsiooni kodanik.
  12. Keskkonna töökeeleks on eesti keel. Kõik lepingud sõlmitakse eesti keeles
  13. Haldaja ja Kasutaja vahelisele õigussuhtele kohaldatakse Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte.
 3. Autoriõigused ja isikuandmed
  1. Haldajale kuuluvad kõik Keskkonna loomisest tulenevad varalised õigused ja isiklike õiguste kasutusõigused. Keskkonnas ja selle alamlehtedelt kättesaadavate rakenduste ja dokumentide, v.a Kasutaja sisestatud materjalide, autoriõigused kuuluvad Haldajale.
  2. Kasutajal on lubatud teha viiteid ja hüperlinke Keskkonnale tingimusel, et need ei anna Haldaja ega Keskkonna kohta valet, eksitavat või halvustavat informatsiooni.
  3. Isikuandmete kaitse ja töötlemise põhimõtetele kohaldatakse Haldaja privaatsuspoliitikast tulenevaid põhimõtteid, mis on Kasutustingimuste ja enampakkumiste vahendamise lepingu lahutamatu osa. Haldaja privaatsuspoliitika privaatsuspoliitika on kättesaadav Keskkonnas.
  4. Haldaja töötleb Kasutaja isikuandmeid üksnes Kasutaja nõusolekul ja ainult Keskkonna ning selle teenuste toimise jaoks vajalikus ulatuses.
 4. Oksjonil osalemise etapid ja tingimused
  1. Keskkonnas on võimalik korraldada oksjoneid kinnisasja müügiks.
  2. Oksjonitel Müüja või Enampakkujana osalemiseks tuleb digitaalselt allkirjastada Haldaja poolt edastatav enampakkumiste vahendamise leping, mis sätestab Oksjonil osalemise täpsemad tingimused. Nimetatud lepingu allkirjastamine ei loo Kasutajale Oksjonil osalemise kohustust, kuid ilma lepingu allkirjastamiseta Oksjonit luua või seal osaleda ei saa.
  3. Enampakkuja ja Haldaja vahelise enampakkumiste vahendamise lepingu sõlmimise järel teeb Haldaja Enampakkujale avalikest andmetest saadaoleva teabe põhjal taustakontrolli, küsides vajadusel Enampakkujalt täiendavat teavet. Taustakontrolli eesmärk on garanteerida Kasutajatele, et Keskkonda kasutavad üksnes nõuetekohaselt kvalifitseeritud ja usaldusväärsed Enampakkujad. Sellest lähtuvalt on Haldajal õigus lepingu sõlmimise järel piirata Enampakkuja võimalusi Keskkonna kasutamisel, andes ligipääsu üksnes teatud tüüpi või teatud tingimustega Oksjonitele või keelduda ligipääsu andmisest. Haldaja teatab piirangutest Enampakkujale.
  4. Müüja saab luua Oksjoni kinnisasja(de) võõrandamise eesmärgil. Vastava(te) Müüja edastatud katastritunnus(t)e ja andmete põhjal teeb Haldaja Müüjale soovituse oksjoni liigi, enampakkumise sammu, oksjoni kestvuse ning alghinna määramiseks. Müüjal on võimalik enne andmete Haldajale edastamist vastavas osas oma soove täpsustada. Kui Müüjale Haldaja soovitatud tingimused ei sobi, ei ole Müüja kohustatud Oksjonit looma.
  5. Haldajal on õigus küsida Müüjalt kõiki vajalikke ja asjakohaseid dokumente ning Müüja on kohustatud need enne Oksjoni loomist esitama.
  6. Oksjonieseme kohta väära või puuduliku informatsiooni või võltsitud dokumentide esitamise ja sellest tulenevate mistahes tagajärgede eest vastutab üksnes Müüja. Haldajal ei ole kohustust kontrollida Müüja esitatud informatsiooni tegelikkusele vastavust või täielikkust.
  7. Kui Müüja nõustub Haldaja soovitatud tingimustega Oksjoni läbiviimiseks, allkirjastab Müüja tagasivõetamatu ja siduva lepingu/volikirja, millele tuginedes korraldab Haldaja Oksjoni. Sellega võtab Müüja endale ka tagasivõetamatu ja siduva kohustuse võõrandada Oksjoniese Oksjoni võitjale, v.a oksjoni korral, mille võitnud pakkumine oli madalam kui oksjoni alghind.
  8. Oksjoni liikideks on Lihtoksjon, Pimeoksjon ja „Osta kohe“ oksjon.
  9. Lihtoksjoni võitja on Enampakkuja, kes pakkus Oksjonil kõrgeima hinna.
  10. Enampakkuja on Lihtoksjoni võitja ka juhul, kui kõrgeim pakutud hind jääb alla Lihtoksjoni alghinna ning Müüja on andnud nõusoleku Oksjonieseme müügiks alla Oksjoni alghinna. Viimasel juhul on Müüjal üksnes õigus, aga mitte kohustus, võõrandada Oksjoniese Enampakkujale.
  11. „Osta kohe“ oksjoni võitja on Enampakkuja, kes pakkus „osta kohe“ hinna. Kui „osta kohe“ hinda ei paku Oksjoni jooksul ükski Enampakkuja, võidab Enampakkuja, kes pakkus kõrgeima hinna.
  12. Pimeoksjoni võitja on Enampakkuja, kes pakkus Oksjonil kõrgeima hinna. Enampakkuja on Pimeoksjoni võitja ka juhul, kui kõrgeim pakutud hind jääb alla Pimeoksjoni alghinna ning Müüja on andnud nõusoleku Oksjonieseme müügiks alla Oksjoni alghinna. Viimasel juhul on Müüjal üksnes õigus, aga mitte kohustus, võõrandada Oksjoniese Enampakkujale.
  13. Enampakkuja peab Oksjonil pakkumis(t)e tegemise korral arvestama, et oksjonikeskkonnas tehtud pakkumised on tagasivõetamatud ja talle siduvad ning tema pakkumine võib osutada Oksjonit võitvaks pakkumiseks. Kõrgeima pakkumise või lõpphinna pakkunud Enampakkujal on kohustus Oksjoniese Müüjalt omandada Oksjonil nimetatud tingimustel.
  14. Kui Keskkonnas esinevad tehnilised vead, mis takistavad Keskkonna korrapärast kasutamist ja Oksjonil osalemist, tuleb neist teavitada Haldajat. Haldajal on õigus pikendada Oksjoni lõpptähtaega kahekümne nelja (24) tunni võrra alates Haldaja poolt takistuse kõrvaldamise hetkest.
  15. Kahe (2) tööpäeva jooksul pärast Oksjoni tähtaja lõppu võtab Haldaja ühendust Müüja ja Oksjoni võitnud Enampakkujaga enampakkumise vahendamise lepingus märgitud kontaktandmetel ning korraldab müügilepingu sõlmimise. Leping sõlmitakse Haldaja valitud notari juures.
 5. Lepingu sõlmimine oksjoni lõppemise järel
  1. Müüja on kohustatud Oksjoniesemeks oleva kinnistu võõrandama Enampakkujale notariaalse müügi- ja asjaõiguslepinguga. Lepingu sõlmimisel osalevad Müüja ja Enampakkuja. Kui Müüja, Enampakkuja ja Haldaja ei lepi kokku teisiti, siis leping sõlmitakse Haldaja määratud notari juures pooltele sobival ajal, kuid mitte hiljem kui 1 (ühe) kuu jooksul pärast Oksjoni tähtpäeva lõppu.
  2. Notariaalse tehingu korral maksab Enampakkuja Ostusumma Müüjale notari deposiitkonto kaudu.
  3. Oksjoni võitnud Enampakkujal on kohustus tasuda Ostusumma vähemalt kaks (2) kalendripäeva enne notariaalse tehingu toimumist notari deposiitkontole.
  4. Müüjal on õigus nõuda notari deposiitkontol oleva Ostusumma ülekandmist oma pangakontole hiljemalt kolme (3) kalendripäeva jooksul pärast lepingu sõlmimist. Ostusummast lahutatakse enne Müüjale ülekandmist Müüja poolt makstav Haldaja tasu.
  5. Notariaalse müügitehinguga seotud notaritasud ja riigilõivud tasub Enampakkuja. Kui tehingupooled ei lepi kokku teisiti, siis tasub Müüja hüpoteegi kustutamise, kinnisasja ühendamise ja jagamise või kinnisasja kaasomandi lõpetamisega seotud kulud, notaritasud ning riigilõivud.
 6. Haldaja tasu
  1. Kasutaja maksab Haldajale tasu vastavalt Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitud enampakkumiste vahendamise lepingule.
  2. Müüja kohustub maksma tasu juhul, kui Müüja Oksjon lõppes edukalt. Oksjoni edukas lõppemine tähendab, et Oksjonil oli vähemalt ühe Enampakkuja pakkumine, mis oli võrdne alghinnaga või ületas seda või kui Enampakkuja pakkus alghinnast madalama hinna ning Müüja andis nõusoleku Oksjonieseme müümiseks alla alghinna tehtud pakkumisele.
  3. Enampakkuja kohustub maksma tasu juhul, kui ta võitis Oksjoni, st tegi kõrgeima pakkumise (muuhulgas alghinnast madalama pakkumise, millega Müüja nõustus) või andis esimesena nõusoleku lõpphinna maksmiseks.
  4. Mis tahes Kasutaja poolt Haldajale makstav tasu on Haldajale kuuluv vahendustasu, mitte Ostusumma osamakse.
  5. Kui Haldaja osutab Müüjale maakleriteenust, siis kohustub Müüja maksma Haldajale tasu ka maakleriteenuse osutamise lepingu kohaselt.
 7. Haldaja õigused ja kohustused
  1. Haldajal on õigus ühepoolselt muuta Kasutustingimusi ja Keskkonnas kasutatavaid dokumente, teavitades sellest vähemalt 14 kalendripäeva enne muudatuste jõustumist Keskkonna kaudu.
  2. Haldajal on õigus muuta igal ajal enampakkumiste vahendamise lepingut ning nõuda Kasutajalt muudetud lepingu allkirjastamist. Kui Kasutaja ei allkirjasta muudetud lepingut, piirab Haldaja Kasutaja Keskkonna kasutamist. Eelnev ei kehti Kasutaja poolt juba alustatud Oksjonite või tehtud Enampakkumiste kohta, millele kohalduvad Oksjoni algatamise ajal kehtinud enampakkumiste vahendamise lepingu sätted.
  3. Haldajal on õigus nõuda tasu kokkulepitud tingimustel ja ulatuses.
  4. Haldajal on õigus nõuda notarilt välja Müüja ja Oksjoni võitnud Enampakkuja vahel sõlmitud müügitehinguga seotud dokumente, s.h müügileping. Haldaja on dokumentide nõudmisel huvitatud isikuks.
  5. Haldajal on õigus peatada või keelata Kasutaja juurdepääs Keskkonnale või piirata Kasutaja võimalusi Keskkonna kasutamiseks, kui Kasutaja on rikkunud Kasutustingimusi, enampakkumiste vahendamise lepingut või muid kokkulepitud tingimusi või ei kasuta Keskkonda hea usu põhimõtete kohaselt. Haldajal on sama õigus ka juhul, kui kasutamise piiramine, peatamine või keelamine on vajalik tehniliste muudatuste, uuenduste või hooldustööde tegemiseks või küberründe tõrjeks. Haldajal on õigus piirata, peatada või keelata Kasutaja juurdepääs ka juhul, kui Haldajale teadaolevalt eksisteerib oht, et Kasutaja ei suuda täita Kasutustingimustest, lepingu(te)st või seadusest tulenevaid kohustusi.
  6. Haldajal on õigus nõuda leppetrahvi, kui see on Kasutaja ja Haldaja vahel kokkulepitud.
  7. Haldajal on õigus pärast Oksjoni toimumist mitte avaldada Müüjale Oksjoni võitnud Enampakkuja kontaktandmeid ja vastupidi või lükata tehingu toimumine edasi, kui Müüja või Oksjoni võitnud Enampakkuja ei ole tasunud Haldajale määratud tasu.
  8. Haldajal on õigus esindada Müüjat ja Enampakkujat mistahes asutustes ja institutsioonides, et koguda ja komplekteerida Oksjonieseme kohta täiendavat informatsiooni, mis on vajalik Müüja ja Enampakkuja vahelise tehingu korrapäraseks toimumiseks.
  9. Kui Haldajal on õigus esindada Kasutajat või nõuda välja teavet ning selleks on vajalik volitus, on Kasutaja kohustatud andma Haldajale vastavasisulise volituse.
  10. Haldaja kohustub enampakkumiste vahendamise lepingu sõlmimise soovi avaldanud Kasutajaga lepingu sõlmima või selle sõlmimata jätma ning edastama Haldaja poolt allkirjastatud lepingu või lepingu sõlmimisest keeldumise teate Kasutaja registreerimistaotluses esitatud e-postile hiljemalt ühe (1) tööpäeva jooksul pärast Kasutaja allkirjastatud lepingu kättesaamist. Haldaja teavitab Kasutajat lepingu sõlmimata jätmisest sama tähtaja jooksul.
  11. Haldaja ei vastuta Müüja poolt Oksjonieseme kohta sisestatud informatsiooni tõelevastavuse ega täielikkuse eest. Haldaja ei vastuta Oksjonieseme lepingutingimustele mittevastavuse eest.
  12. Haldaja ei vastuta Keskkonna kasutamisest, sealt nähtuva informatsiooni õigsuse või sellele toetudes tehtud tehingutest tekkinud kahju, s.h saamata jäänud tulu eest, välja arvatud juhul, kui Haldaja sisestas tahtlikult või raske hooletuse tõttu valeinformatsiooni Kasutaja kahjustamise eesmärgil.
  13. Haldaja ei vastuta Keskkonnale juurdepääsu piiramisest või katkestamisest, samuti Oksjoni tähtaja pikenemisest tekkinud kahju, s.h saamata jäänud tulu eest, välja arvatud juhul, kui Haldaja tegi seda tahtlikult või raske hooletuse tõttu Kasutaja kahjustamise eesmärgil.
  14. Haldaja vastutus on mistahes Haldaja vastu suunatud Kasutaja nõude puhul igal juhul piiratud kokku 500 euroga Kasutaja kohta, välja arvatud juhul, kui Haldaja rikkus oma kohustust tahtlikult või raske hooletuse tõttu.
 8. Müüja õigused ja kohustused
  1. Müüjal on õigus kasutada Keskkonda kooskõlas hea tava, Kasutustingimuste ning enampakkumiste vahendamise lepingu tingimustega.
  2. Müüjal on õigus nõuda Oksjoni võitnud Enampakkujalt Oksjonieseme omandamist Oksjonil näidatud tingimustel.
  3. Müüjal on kohustus edastada Oksjonieseme kohta üksnes tõest informatsiooni.
  4. Müüjal on kohustus võõrandada Oksjoniese Oksjoni võitnud Enampakkujale Oksjonil näidatud tingimustel ja Ostusumma eest, millest on lahutatud Müüja makstav Haldaja tasu.
  5. Müüjal ei ole õigust nõuda Haldajalt Oksjoni võitnud Enampakkuja (kontakt)andmete avaldamist enne müügitehingu toimumist.
 9. Enampakkuja õigused ja kohustused
  1. Enampakkujal on õigus kasutada Keskkonda kooskõlas hea tava, Kasutustingimuste ning enampakkumiste vahendamise lepingu tingimustega.
  2. Enampakkujal on kohustus kontrollida, et tal puuduvad mis tahes takistused ja piirangud Oksjonil osalemiseks, pakkumiste tegemiseks ning Oksjonieseme omandamiseks Oksjonil näidatud tingimustel.
  3. Oksjoni võitnud Enampakkujal on õigus nõuda, et Müüja võõrandaks Oksjonieseme Oksjonil näidatud tingimustel.
  4. Oksjoni võitnud Enampakkujal on kohustus tasuda Ostusumma ja Enampakkuja makstav Haldaja tasu.
  5. Oksjoni võitnud Enampakkujal on kohustus Müüjalt Oksjoniese omandada Oksjonil näidatud tingimustel.
  6. Kui pooled ei lepi kokku teisiti, siis kinnistu mõttelise osa müümise korral on Enampakkujal kohustus lõpetada kaasomand kaheteistkümne (12) kuu jooksul alates notariaalse lepingu sõlmimisest. Enampakkuja kannab kaasomandi lõpetamise kulud ja kõik seotud kulud, mh kinnistu mõõdistamise kulud.
  7. Enampakkujal ei ole õigust nõuda Haldajalt Müüja (kontakt)andmete avaldamist enne müügitehingu toimumist.
 10. Vastutuse küsimused
  1. Müüja poolt tema kohustuste rikkumine, eelkõige Oksjoniesemega seotud mis tahes puuduste olemasolu või puuduliku teabe esitamine Oksjonil, toob kaasa Oksjoni võitnud Enampakkuja õiguse kasutada Müüja vastu õigusvahendeid, kuid ei mõjuta Haldaja õiguseid, eelkõige Haldaja õigust saada nii Müüjalt kui Enampakkujalt tasu.
  2. Enampakkuja poolt tema kohustuste rikkumine võib tuua kaasa Müüja õiguse kasutada Enampakkuja vastu õiguskaitsevahendeid, kuid ei mõjuta Haldaja õiguseid, eelkõige Haldaja õigust saada nii Müüjalt kui Enampakkujalt tasu. Enampakkuja kohustuse rikkumiseks on ka mis tahes Enampakkujast tulenev asjaolu, mis takistab Oksjonieseme osas müügilepingu sõlmimist ja selle täitmist, muuhulgas tema isikuga seotud õiguslik piirang või puuduv nõusolek või luba kinnisasja omandamiseks.
  3. Haldaja ei vahendada Müüja ja Enampakkuja vahelisi õigusvaidluseid.

 

Meid usaldavad teiste seas

ID-kaardiga sisselogimine

Tühista
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates olete teadlik ja nõustute meie privaatsuspoliitikaga.
Nõustun
Sulge