Mobiil-ID
Smart-ID
ID-kaart
Kasutaja
Lisa oma kinnisvara

Väikemõisa - mõisakompleks Viljandi külje all

väikemõisa, peetrimõisa
Väikemõisa
Rohkete võimalustega ajalooline mõis otse Viljandi külje all!
Vaata kõiki
Objekti ülevaade
Aadress
Viljandi vald, Viljandi maakond
Katastritunnus
Kinnistu number
Tube
13 
Üldpind
766.1 m² 287,17 €/m2
Krundi pind
19981 m²
Oksjoni ülevaade
Oksjoni tüüp
Lihtoksjon
Tehingu liik
Majad
Alghind
175 000€
Algas
24.07.2023 14:48
Lõpeb
07.09.2023 14:50
Objekti info
Ehitusaasta: 1902 
Korruseid:
Tube: 13 
Üldpind: 766.1 m²
Krundi pind: 19981 m²
Seisukord: Vajab san. remonti 
Maja tüüp: Maja 
Omandivorm: Kinnistu 
Katus: Kivi 
Hoone Materjal: Kivimaja 
Tööstusvool
Elekter : 3x80A 
Parkimisviis: Tasuta 
Puurkaev
Vesi ja kanalisatsioon
Kõrvalhoone
Ühistransport
Kelder/panipaik
Lokaalne vesi
Keskküte
Ahjuküte
Lisainfo

Müügile on tulnud suurepäraseid võimalusi pakkuv mõisakompleks, mis asub Viljandi kesklinnast vaid 3km kaugusel.

Hakka ise mõisahärraks või mõisaprouaks või paku majutust Viljandit külastavatele turistidele. Või siis korralda ise üritusi suurte saalidega maakivist rajatud kõrvalhoones.

Vaata videot: VIDEO

Võõrandatava kinnistu suurus on 19 981m2. Väikemõisa kinnistule on koostatud detailplaneering, mille järgi võõrandatava kinnistu kasutusotstarbed on toitlustus ja teenindushoone maa, majutushoone maa, asutuse maa või üksikelamu maa. Kinnistul asuvad mõisa peahoone (ehitisregistri kood 120713459), mõisaaegne abihoone (ehitisregistri kood 120720540) ja abihoone (ehitisregistri kood 112027329).

Detailplaneringu ja seletuskirja dokumendid on lisatud oksjoni manusesse. 

Kogu detailplaneeringu infomaterjaliga on võimalik tutvuda siin: LINK. Käesoleva oksjoni raames kuulub võõrandamisele planeeringus märgitus positsioon 2, mille eraldi kinnistuks mõõtmine ja vormistamine toimub oksjoniga paralleelselt.

Võõrandamise käigus vormistatakse erinevad detailplaneeringu järgsed notariaalsed maakasutusõigused kommunikatsioonide (sh. vesi, juurdepääsutee, biopuhasti, side, elekter) jmt osas.

Planeeringualal asuvad kultuuriministri 15.12.1997 määrusega nr 79 "Kultuurimälestiseks tunnistamine" muinsuskaitse alla võetud kinnismälestised: Väikemõisa mõisa peahoone (nr 14639) ja Väikemõisa mõisa abihoone (nr 14640). Kinnismälestiste projekteerimise ja restaureerimistööde läbiviimisel tuleb lähtuda muinsuskaitseseadusega kehtestatud regulatsioonidest.

Muinsuskaitseameti eritingimuste dokument on lisatud oksjoni manusesse.

 

  • HOONED

 

PEAHOONE

Peahoone on juugendstiilis. Kogu hoone liigendatus on rajatud kontrastidele materjalide osas. Maja kõrge sokkel ja peakorrus on laotud värvikas maakivi-tellise segatehnikas. Teine korrus on aga krohvitud ning viilude ja räästaste alt kujundatud tumeda vahvärgiga. Peafassaadi ette on paigutatud puitpitsdekooriga lahtine veranda. Silma hakkab ka võlvitud peasissekäik ja maja jõepoolset külge kujundav kõrge erker. Ebasümmeetria, mis valitseb välislahenduses, jätkub ka siseplaneeringus: hoones leidub mitmesuguse suuruse ja kujuga ruume. Praeguseks on majas säilinud trepp ja siseuksed.

Hoone ehitamisel on väga hästi arvestatud ilmakaartega - alates päikesetõustust kuni loojanguni paistab päike peamistesse ruumidesse.

EHR andmetel on peahoones 9 tuba, tegelikkuses on kolme maapealse korruse peale kokku 13 tuba. Enamike tubade juurde on välja ehitatud ka WC koos pesemisvõimalustega. 

Ehitisregistri andmetel on peahoone kasutusele võetud 1902. aastal. Hoone üldpind on 766,1m2 ja ehitusalune pind 460m2.

Keldrikorrusel paiknevad abiruumid: ruumid küttesüsteemidele, pesumasinatele, köögiseadmetele.

Küttelahendustena on loodud tahkeküttel põhinev keskküttesüsteem, õliküttel põhinev keskküttesüsteem ning ahjuküte.

Viimati olid küttelahendused kasutusel ca 10 aastat tagasi. Küttesüsteem vajab uuendamist. Samuti vajab uuendamist elektrijuhtmestik ja veetorustik.

Majas on tööstusvool.

 

MAAKIVIST KÕRVALHOONE

Ehitisregistri andmetel on kõrvalhoone kasutusele võetud 1902. aastal. Hoone suletud netopind on 375,2m2 ja ehitusalune pind 550m2.

Hoone esimesel korrusel on kaks suurt ruumi, vahekorrusel suur saal ning kogu teise korruse ulatuses suur ja võimas saal. Lisaks on hoones korralik kelder ning väljaehitatud liftišaht.

 

KRAHVI RANTSO

Krahvi Rantso on abihoonena valminud 1998. aastal. Välisilmes on soovitud luua mõisahoonega kenasti kokku sobivat lahendust.

Puidust hoones on kokku kolm ruumi, mida kasutatakse panipaikadena.

Ehitisregistri andmetel on suletud netopind 97,4m2 ja ehitusalune pind 109m2.

 

  • AJALUGU

 

 Väikemõisa nimi on tulnud hoone esimese nime tõlkest "Kleinihof" - "klein" tähendab väike ja "hof" tähendab mõis.

Koha ajalugu algab 1890. aastate lõpust kui osteti kokku neli talukohta - kaks maatükki talupoegadelt ja kaks Karula mõisalt. 

Väikemõisa koha looja oli Maximilian Eduard von Tobien (1857-1904), kes oli 1884. aastal tulnud Viljandisse linnasekretäriks ja hiljem asus tööle Pärnu-Viljandi Rahukogu juures asuvasse kinnistusametisse, kus ta töötas üle 15 aasta. Maximilian oli alates 1889. aastast abielus Marie Antonie Wegeneriga, kes oli pärit Tõlliste mõisast - tema isa oli mõned aastad peale Marie sündimist ostnud Tõlliste mõisa (praegusel Valgamaal). 

Ajalooliste dokumentide põhjal ehitati Kleinhofi peahoone 1888. aastal. Mõisa juurde kuulus ka kõrvalhoone koos triiphoonega. Kõrvalhoones elasid mõisatöölised, kokku kuus perekonda. Kõrvalhoones asusid viljakuivati, viljaait, hobusetall ja kuur. Hobusetallis oli 20 hobust, laudas, mis ehitati 1905. aastal, oli 30 lehma. 

Teadmata põhjustel, enne oma 47. sünnipäeva, 1904. aasta sügisel tegi Tobien enesetapu. Karula mõisnikul Helmersenil ei jäänud muud üle, kui osta 40 000 rubla eest Tobieni käes olnud maa tagasi, moodustades neist Karula mõisa juurde kuuluva poolmõisa. Kleinhofi asusid elama Karula mõisniku poeg Alexander von Helmersen koos oma naise Ida ning laste Marina ja Victoriga. 

Alexander von Helmersen suri 1. aprillil 1934. aastal ja ta maeti Karula surnuaeda. Pärast isa surma hakkas poeg Victor von Helmersen Kleinhofi mõisa pidama.

1939. aastal läks Victor von Helmersen Hitleri kutse peale Saksamaale. Enne seda müüdi mõisa varandus ja loomad oksjonil maha. Victor von Helmersen jättis Viljandi muuseumile mõisa ostu-müügi lepingud, mõisa dokumendid, mõisakaardi ja raamatud. Oma valdusi volitas ta valitsema vandeadvokaat Hermann Tikko.

Aastatel 1940- 1941 ja 1944-1947 olid Väikemõisas vene ratsaväerühmad.

1948. aastal asutati Väikemõisa Väikelastekodu, 8. detsembril registreriti lastekodusse esimene laps. Esimesed elanikud olid põhiliselt orvud ja vallaslapsed.

1969. aastal paigaldati majja keskküttesüsteem.

1993. aastal renoveeriti peahoone.

2000. aastal alustati kõrvalhoone renoveerimist ja ehitati aiamaja.

2012. aasta märtsis kolisid lapsed majast välja uude hoonesse.

 

  • KINNISTU

 

Väikemõisa mõis asub maalilises kohas - jõeoru serval, vaatega üle pargi ja jõesängi. Kaugemal on paistmas Vana-Võidu mõisasüda, veelgi kaugemal Viljandi siluett. Kuna hoone on ehitatud nõlvale, siis jõeoru poolt vaadates mõjub see eriti suursuguselt. Sissesõit mõisahoonete juurde kulgeb läbi kauni allee.

Peahoone ees on ringikuuline purskkaevu ala, mis on uuel omanikul võimalik taastada.

 

 
  • ASUKOHT

 

Mõisakompleks asub Viljandi linnapiirist 1,5km ja Viljandi kesklinnast 3km kaugusel. Väikemõisa bussipeatus on kohe sissesõidutee alguses. See tagab mugava bussiühenduse Viljandi linnaga.

Viljandi linna tuntakse nii Eestis kui ka väljaspool Eestit kultuurikantsina, mille ilmet kujundavad nii Viljandi linnas tegutsevad Eesti Pärimusmuusika Keskus, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Ugala teater, Rahvakultuuri Keskus kui ka tuntud ja traditsioonilised kultuurisündmused nagu igasuvine Viljandi pärimusmuusika festival, Viljandi hansapäevad, Viljandi vanamuusika festival, Viljandi kitarrifestival, rahvusvaheline nukuteatrite festival Teater Kohvris, Notafe festival jt. 

Samuti on Viljandi tuntud spordilinn, kuhu tullakse üle Eesti kokku nii ümber Viljandi järve jooksuks kui ka rattamaratoniks.

Viljandi on suurimateks vaatamisväärsusteks on Viljandi lossipark ja ordulinnuse varemed, rippsild, trepimägi, Viljandi järv jne.

Fotod: erakogu

Oksjoni reeglid

Lihtoksjonil määratakse enampakkumisele alghind ja lõpukuupäev. Enampakkumise võidab suurima pakkumise teinud Enampakkuja.

Alla alghinna tehtud pakkumiste summad pole teistele Enampakkujatele nähtavad. Alla alghinna tehtud pakkumised edastatakse Müüjale 24h jooksul, misjärel on viimasel 48h aega otsustamaks, kas müüa oksjoni ese parimale Enampakkujale. NB! Ka alla alghinna tehtud pakkumine on Enampakkuja jaoks siduv!

Iga pakkumine on Enampakkuja jaoks siduv. Pakkumist tehes nõustute kõigi keskkonnas kehtestatud tingimustega.

Enampakkumise võitja tehingust taganemine ei vabasta enampakkumise võitjat kohustusest tasuda teenustasu ja saamata jäänud tulu vastavalt Oksjonipidajaga kokku lepitud tingimustes.

Enampakkumises esitletud informatsioon on koostatud avalike andmete ja müüja kirjelduste põhjal. Varakeskus ega müüja ei vastuta objektiga seotud avaliku informatsiooni õigsuse eest, mistõttu soovitame enampakkumisel osalejal alati andmeid (nt kinnistu seisukord looduses, looduskaitselised piirangud, jms) kontrollida.

Pakkumist tehes kinnitab Enampakkuja, et omab kogu vajalikku informatsiooni, mida peab vajalikuks Oksjonil osalemiseks. Tehes pakkumist ilma vajaliku informatsioonita või esitatud informatsiooni kontrollimata, lasub kogu vastutus Enampakkujal.

Varakeskus ega Müüja ei vastuta kohaliku omavalitsuse poolt seatud piirangute, kitsenduste ja arendamisvõimaluste eest.

Tegemist on automaatselt pikeneva lõpuga Oksjoniga. Juhul, kui alghinna või alghinnast suurem viimane pakkumine on tehtud vähem kui 5 minutit enne Oksjoni tähtaega, pikeneb lõpp automaatselt 5 minuti võrra.

Võta ühendust agendiga
Kaire Pärnsalu
Varakeskus OÜ
Küsi lisainfot
Kui Sul on tekkinud täiendavaid küsimusi antud objekti kohta, siis võta julgesti ühendust agendiga või saada kiri küsimus(t)ega siit.
Oksjon on lõppenud!
Viimased pakkumised (29)
07.09.2023 14:44
6a932
220 000 €
07.09.2023 14:38
a9990
210 100 €
07.09.2023 14:34
6a932
210 000 €
07.09.2023 14:34
a9990
194 200 €
07.09.2023 14:34
0a5ae
194 100 €
Võta ühendust agendiga
Kaire Pärnsalu
Varakeskus OÜ
Küsi lisainfot
Kui Sul on tekkinud täiendavaid küsimusi antud objekti kohta, siis võta julgesti ühendust agendiga või saada kiri küsimus(t)ega siit.

Sarnased oksjonid

Varakeskus tingimused

Varakeskus OÜ veebikeskkonna kasutustingimused

Varakeskus OÜ eesmärgiks on korraldada teenusepakkujana kinnisasjade enampakkumisi veebikeskkonna kasutajate vahel. Varakeskus OÜ soovib vabaturumajanduse põhimõttel rajaneva enampakkumise kaudu saavutada tehingupoolte jaoks õiglased hinnad ja läbipaistva protsessi.

 

  1. Kasutatavad mõisted
    1. Keskkond – internetiportaal aadressil https:/www.varakeskus.ee ning selle alamlehtedelt kättesaadavad rakendused, andmed ja dokumendid.
    2. Keskkonna kasutamine – Keskkonna kaudu kättesaadavate rakendusprogrammide, tehniliste lahenduste, andmete ja dokumentide töötlemine (s.h vaatamine, kasutamine, alla laadimine, andmete sisestamine) kinnisasjadega seotud enampakkumistel osalemise eesmärgil.
    3. Haldaja - Varakeskus OÜ või tema volitatud isik, kes pakub Keskkonda eesmärgipäraseks kasutamiseks ja korraldab Keskkonna vajaliku haldamise.
    4. Kasutaja – Keskkonda kasutav isik.
      1. Müüja – Kasutaja, kes kasutab Keskkonda elektroonilisel enampakkumisel kinnisasja võõrandamise eesmärgil.
      2. Enampakkuja – Kasutaja, kes kasutab Keskkonda elektroonilisel enampakkumisel kinnisasja omandamise eesmärgil.
    5. Oksjon – Keskkonnas toimuv kinnisasja müügi (edaspidi ka Oksjoniese) enampakkumine.
      1. Lihtoksjon – Müüja määratud alghinnaga Oksjon, milles tehtavad pakkumised (v.a alla alghinna tehtud pakkumised) on teistele Enampakkujatele nähtavad. Lihtoksjoni eseme saab omandada kõrgeima hinna pakkunud Enampakkuja, kui lõpphind on võrdne või suurem alghinnast või nende puudumisel on Müüja andnud nõusoleku Oksjonieseme müümiseks suurimale alla alghinna pakkujale.
      2. „Osta kohe“ Oksjon – Müüja määratud alghinna ja lõpphinnaga Oksjon, milles tehtavad pakkumised on teistele Enampakkujatele nähtavad. „Osta kohe“ Oksjoni eseme saab omandada kõrgeima hinna või esimesena „osta kohe“ hinna pakkunud Enampakkuja
      3. Pimeoksjon – Lihtoksjon, milles on määratud Oksjoni alghind ja Oksjoni lõpukuupäev, kuid milles tehtavad pakkumised ei ole nähtavad teistele Enampakkujatele ega Müüjale. Müüjale edastatakse teave enampakkujate ja pakkumiste suuruste kohta pärast Pimeoksjoni lõppu.
    6. Ostusumma – Enampakkuja poolt Oksjonil pakutud kõrgeim hind või lõpphind.
    7. Kasutustingimused – käesolevad sätted, mis reguleerivad Keskkonna kasutamise tingimusi, s.h Kasutaja ja Haldaja õigusi ning kohustusi, enampakkumise viise ja seal osalemise reegleid, isikuandmete töötlemist jne.
  2. Üldsätted
    1. Keskkonna kasutamine on lubatud vaid kõikide Kasutustingimuste sätetega nõustumise korral. Keskkonda kasutades nõustub Kasutaja kõikide Kasutustingimuste sätetega eranditult.
    2. Keskkonna kasutamisega nõustub Kasutaja ühtlasi, et Kasutustingimused on Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitava lepingu lahutamatu osa ja selle lisa.
    3. Haldaja ja Kasutaja võivad nende vahel sõlmitavas lepingus Kasutustingimusi muuta, täiendada või täpsustada. Sel juhul lähtutakse vastavas osas Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitud lepingu eripäradest. Lepingus reguleerimata punktides kohalduvad Kasutustingimused.
    4. Kasutustingimuste ühe sätte kehtetus ei too kaasa teiste sätete kehtetust.
    5. Keskkonna kasutamine automatiseeritud skriptide, programmide või tööriistadega on ilma Haldaja eelneva kirjaliku loata keelatud.
    6. Keskkonna kasutamiseks tuleb Kasutajal end registreerida, sisestades Keskkonda ja avaldades seeläbi Haldajale oma nime, isikukoodi, e-posti aadressi ja telefoninumbri. Andmete sisestamise järel saadab Haldaja Kasutaja e-posti aadressile koodi, mille Kasutaja peab registreerimise lõpuleviimiseks Keskkonda sisestama. Kasutajal on võimalik end registreerida ka Keskkonnaväliselt, sõlmides selleks Haldajaga vajaliku(d) lepingu(d).
    7. Oksjonitel Müüja või Enampakkujana osalemiseks tuleb Kasutajal end pärast registreerimist ID-kaardi või mobiil-ID kaudu identifitseerida ning sõlmida vastavad lepingud oksjonitel osalemiseks.
    8. Kui Kasutaja soovib Oksjonitel osaleda juriidilisest isikust Müüja või Enampakkujana, siis tuleb Kasutajal juriidilise isiku esindajana sõlmida vastavad lepingud Oksjonil osalemiseks Müüja või Enampakkujana. Kasutajaga seotud äriühingu lisamiseks peab tema seadusliku esindaja esindusõigus nähtuma äriregistri B-kaardilt. Vastasel juhul tuleb ettevõtet lisada soovival Kasutajal edastada oma esindusõigust tõendav volikiri Haldaja e-postile info@varakeskus.ee.
    9. Kasutajad vastutavad ainuisikuliselt registreerimistaotluses sisestatud andmete õigsuse ja täielikkuse ning valeinformatsiooniga kaasnevate tagajärgede ja kahju eest.
    10. Kasutaja peab registreerimistaotluse esitamise päeval olema täisealine ja teovõimeline isik.
    11. Keskkonna töökeeleks on eesti keel. Kõik lepingud sõlmitakse eesti keeles.
    12. Haldaja ja Kasutaja vahelisele õigussuhtele kohaldatakse Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte.
    13. Haldajal ei ole kohustust vahendada Müüja ja Enampakkuja Oksjoniesemega seotud õigusvaidluseid.
  3. Autoriõigused ja isikuandmed
    1. Haldajale kuuluvad kõik Keskkonna loomisest tulenevad varalised õigused ja isiklike õiguste kasutusõigused. Keskkonnas ja selle alamlehtedelt kättesaadavate rakenduste ja dokumentide, v.a Kasutaja sisestatud materjalide, autoriõigused kuuluvad Haldajale.
    2. Kasutajal on lubatud teha viiteid ja hüperlinke Keskkonnale tingimusel, et need ei anna Haldaja ega Keskkonna kohta valet, eksitavat või halvustavat informatsiooni.
    3. Isikuandmete kaitse ja töötlemise põhimõtetele kohaldatakse Haldaja privaatsuspoliitikast tulenevaid põhimõtteid, mis on Kasutustingimuste ja Haldaja ning Kasutaja vahel sõlmitava lepingu lahutamatu osa. Haldaja privaatsuspoliitika on kättesaadav Keskkonnas.
    4. Haldaja töötleb Kasutaja isikuandmeid üksnes Kasutaja nõusolekul ja ainult Keskkonna ning selle teenuste toimise jaoks vajalikus ulatuses.
  4. Oksjonil osalemise etapid ja tingimused
    1. Keskkonnas on võimalik korraldada oksjoneid kinnisasja müügiks
    2. Oksjonitel Müüja või Enampakkujana osalemiseks tuleb digitaalselt allkirjastada Haldaja poolt edastatav Haldaja ja Kasutaja vaheline leping, mis sätestab Oksjonil osalemise täpsemad tingimused. Nimetatud lepingu allkirjastamine ei loo Kasutajale Oksjonil osalemise kohustust, kuid ilma lepingu allkirjastamiseta Oksjonit luua või seal osaleda ei saa.
    3. Enampakkuja ja Haldaja vahelise lepingu sõlmimise järel teeb Haldaja Enampakkujale avalikest andmetest saadaoleva teabe põhjal taustakontrolli, küsides vajadusel Enampakkujalt täiendavat teavet. Taustakontrolli eesmärk on garanteerida Kasutajatele, et Keskkonda kasutavad üksnes nõuetekohaselt kvalifitseeritud ja usaldusväärsed Enampakkujad. Sellest lähtuvalt on Haldajal õigus lepingu sõlmimise järel piirata Enampakkuja võimalusi Keskkonna kasutamisel, andes ligipääsu üksnes teatud tüüpi või teatud tingimustega Oksjonitele või keelduda ligipääsu andmisest. Haldaja teatab piirangutest Enampakkujale.
    4. Müüja saab luua Oksjoni kinnisasja(de) võõrandamise eesmärgil. Vastava(te) Müüja edastatud katastritunnus(t)e ja andmete põhjal teeb Haldaja Müüjale soovituse oksjoni liigi, enampakkumise sammu, oksjoni kestvuse ning alghinna määramiseks. Müüjal on võimalik enne andmete Haldajale edastamist vastavas osas oma soove täpsustada. Kui Müüjale Haldaja soovitatud tingimused ei sobi, ei ole Müüja kohustatud Oksjonit looma.
    5. Haldajal on õigus küsida Müüjalt kõiki vajalikke ja asjakohaseid dokumente ning Müüja on kohustatud need enne Oksjoni loomist esitama.
    6. Oksjonieseme kohta väära või puuduliku informatsiooni või võltsitud dokumentide esitamise ja sellest tulenevate mistahes tagajärgede eest vastutab üksnes Müüja. Haldajal ei ole kohustust kontrollida Müüja esitatud informatsiooni tegelikkusele vastavust või täielikkust.
    7. Kui Müüja nõustub Haldaja soovitatud tingimustega Oksjoni läbiviimiseks, allkirjastab Müüja tagasivõetamatu ja siduva lepingu/volikirja, millele tuginedes korraldab Haldaja Oksjoni. Sellega võtab Müüja endale ka tagasivõetamatu ja siduva kohustuse võõrandada Oksjoniese Oksjoni võitjale, v.a oksjoni korral, mille võitnud pakkumine oli madalam kui oksjoni alghind.
    8. Oksjoni liikideks on Lihtoksjon, Pimeoksjon ja „Osta kohe“ oksjon.
    9. Lihtoksjoni võitja on Enampakkuja, kes pakkus Oksjonil kõrgeima hinna.
    10. Enampakkuja on Lihtoksjoni võitja ka juhul, kui kõrgeim pakutud hind jääb alla Lihtoksjoni alghinna ning Müüja on andnud nõusoleku Oksjonieseme müügiks alla Oksjoni alghinna. Viimasel juhul on Müüjal üksnes õigus, aga mitte kohustus, võõrandada Oksjoniese Enampakkujale.
    11. „Osta kohe“ oksjoni võitja on Enampakkuja, kes pakkus „osta kohe“ hinna. Kui „osta kohe“ hinda ei paku Oksjoni jooksul ükski Enampakkuja, võidab Enampakkuja, kes pakkus kõrgeima hinna.
    12. Pimeoksjoni võitja on Enampakkuja, kes pakkus Oksjonil kõrgeima hinna. Enampakkuja on Pimeoksjoni võitja ka juhul, kui kõrgeim pakutud hind jääb alla Pimeoksjoni alghinna ning Müüja on andnud nõusoleku Oksjonieseme müügiks alla Oksjoni alghinna. Viimasel juhul on Müüjal üksnes õigus, aga mitte kohustus, võõrandada Oksjoniese Enampakkujale.
    13. Enampakkuja peab Oksjonil pakkumis(t)e tegemise korral arvestama, et oksjonikeskkonnas tehtud pakkumised on tagasivõetamatud ja talle siduvad ning tema pakkumine võib osutada Oksjonit võitvaks pakkumiseks. Kõrgeima pakkumise või lõpphinna pakkunud Enampakkujal on kohustus Oksjoniese Müüjalt omandada Oksjonil nimetatud tingimustel.
    14. Kui Keskkonnas esinevad tehnilised vead, mis takistavad Keskkonna korrapärast kasutamist ja Oksjonil osalemist, tuleb neist teavitada Haldajat. Haldajal on õigus pikendada Oksjoni lõpptähtaega kahekümne nelja (24) tunni võrra alates Haldaja poolt takistuse kõrvaldamise hetkest.
    15. Kahe (2) tööpäeva jooksul pärast Oksjoni tähtaja lõppu võtab Haldaja ühendust Müüja ja Oksjoni võitnud Enampakkujaga enampakkumise vahendamise lepingus märgitud kontaktandmetel ning korraldab müügilepingu sõlmimise. Leping sõlmitakse Haldaja valitud notari juures.
  5. Lepingu sõlmimine oksjoni lõppemise järel
    1. Müüja on kohustatud Oksjoniesemeks oleva kinnistu võõrandama Enampakkujale notariaalse müügi- ja asjaõiguslepinguga. Lepingu sõlmimisel osalevad Müüja ja Enampakkuja. Kui Müüja, Enampakkuja ja Haldaja ei lepi kokku teisiti, siis Leping sõlmitakse Haldaja määratud notari juures pooltele sobival ajal, kuid mitte hiljem kui 1 (ühe) kuu jooksul pärast Oksjoni tähtpäeva lõppu
    2. Notariaalse tehingu korral maksab Enampakkuja Ostusumma Müüjale notari deposiitkonto kaudu.
    3. Oksjoni võitnud Enampakkujal on kohustus tasuda ostusumma vähemalt kaks (2) kalendripäeva enne notariaalse tehingu toimumist notari deposiitkontole.
    4. Müüjal on õigus nõuda notari deposiitkontol oleva Ostusumma ülekandmist oma pangakontole hiljemalt kolme (3) kalendripäeva jooksul pärast lepingu sõlmimist. Ostusummast lahutatakse enne Müüjale ülekandmist vastavalt Hinnakirjale Haldaja tasu(d).
  6. Haldaja tasu
    1. Haldaja tasude suurus, seda maksma kohustatud isik ja selle maksmise tingimused, sh tähtpäevad, määratakse kindlaks Keskkonnas saadaolevas Hinnakirjas ning Kasutaja ja Haldaja vaheliste lepingutega.
    2. Hinnakiri on käesolevate Kasutustingimuste ning Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitava(te) lepingu(te) lahutamatu osa. Kui Kasutustingimused on vastuolus Hinnakirjaga, siis lähtutakse Hinnakirjast. Kui Hinnakiri on vastuolus Kasutaja ja Haldaja vahelis(t)e lepingu(te)ga, siis lähtutakse lepingu(te)st.
    3. Haldajale Hinnakirja alusel tasutud tasu on Haldajale kuuluv vahendustasu, mitte ostusumma osamakse.
  7. Haldaja õigused ja kohustused
    1. Haldajal on õigus ühepoolselt muuta Kasutustingimusi ja Keskkonnas kasutatavaid dokumente, välja arvatud Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitavat lepingut, teavitades sellest vähemalt üks (1) kuu enne muudatuste jõustumist Keskkonna kaudu.
    2. Haldajal on õigus nõuda tasusid Hinnakirjas märgitud tingimustel ja ulatuses.
    3. Haldajal on õigus nõuda notarilt välja Müüja ja Oksjoni võitnud Enampakkuja vahel sõlmitud müügitehinguga seotud dokumente, s.h müügileping. Haldaja on dokumentide nõudmisel huvitatud isikuks.
    4. Haldajal on õigus piirata, peatada või keelata Kasutaja juurdepääs Keskkonnale, kui Kasutaja rikub Kasutustingimusi, Haldaja ja Kasutaja vahelist lepingut või tasu maksmise tingimusi või kui see on vajalik tehniliste muudatuste, uuenduste, hooldustööde või küberründe tõrjeks. Haldajal on õigus piirata, peatada või keelata Kasutaja juurdepääsu ka juhul, kui Haldajale teadaolevalt eksisteerib oht, et Kasutaja ei suuda täita Kasutustingimustest, lepingu(te)st või seadusest tulenevaid kohustusi.
    5. Haldajal on õigus nõuda leppetrahvi, kui see on Kasutaja ja Haldaja vahel kokkulepitud.
    6. Haldajal on õigus pärast Oksjoni toimumist mitte avaldada Müüjale Oksjoni võitnud Enampakkuja kontaktandmeid ja vastupidi või lükata tehingu toimumine edasi, kui Müüja või Oksjoni võitnud Enampakkuja ei ole tasunud Haldajale tema tasu vastavalt lepingutele ja Hinnakirjale.
    7. Haldajal on õigus esindada Müüjat ja Enampakkujat mistahes asutustes ja institutsioonides, et koguda ja komplekteerida Oksjonieseme kohta täiendavat informatsiooni, mis on vajalik Müüja ja Enampakkuja vahelise tehingu korrapäraseks toimumiseks.
    8. Kui Haldajal on õigus esindada Kasutajat või nõuda välja teavet ning selleks on vajalik volitus, on Kasutaja kohustatud andma Haldajale vastavasisulise volituse.
    9. Haldaja kohustub Kasutaja ja Haldaja vahelise lepingu sõlmimise soovi avaldanud Kasutajaga lepingu sõlmima või selle sõlmimata jätma ning edastama Haldaja poolt allkirjastatud lepingu või lepingu sõlmimisest keeldumise teate Kasutaja registreerimistaotluses esitatud e-postile hiljemalt ühe (1) tööpäeva jooksul pärast Kasutaja allkirjastatud lepingu kättesaamist. Haldaja teavitab Kasutajat lepingu sõlmimata jätmisest sama tähtaja jooksul.
    10. Haldaja ei tohi takistada Kasutajal Keskkonda kasutamast, välja arvatud Kasutustingimustes või pooltevahelis(t)es lepingu(te)s sätestatud juhtudel.
    11. Haldaja ei vastuta Müüja poolt Oksjonieseme kohta sisestatud informatsiooni tõelevastavuse ega täielikkuse eest. Haldaja ei vastuta Oksjonieseme lepingutingimustele mittevastavuse eest.
    12. Haldaja ei vastuta Keskkonna kasutamisest, sealt nähtuva informatsiooni õigsuse või sellele toetudes tehtud tehingutest tekkinud kahju, s.h saamata jäänud tulu eest, välja arvatud juhul, kui Haldaja sisestas tahtlikult või raske hooletuse tõttu valeinformatsiooni Kasutaja kahjustamise eesmärgil.
    13. Haldaja ei vastuta Keskkonnale juurdepääsu piiramisest või katkestamisest, samuti Oksjoni tähtaja pikenemisest tekkinud kahju, s.h saamata jäänud tulu eest, välja arvatud juhul, kui Haldaja tegi seda tahtlikult või raske hooletuse tõttu Kasutaja kahjustamise eesmärgil.
    14. Haldaja vastutus on mistahes Haldaja vastu suunatud Kasutaja nõude puhul igal juhul piiratud kokku 500 euroga Kasutaja kohta, välja arvatud juhul, kui Haldaja rikkus oma kohustust tahtlikult või raske hooletuse tõttu.
  8. Müüja õigused ja kohustused
    1. Müüjal on õigus kasutada Keskkonda kooskõlas hea tava, Kasutustingimuste ning Müüja ja Haldaja vahel sõlmitud lepingu(te) tingimustega.
    2. Müüjal on õigus nõuda Oksjoni võitnud Enampakkujalt Oksjonieseme omandamist Oksjonil näidatud tingimustel.
    3. Müüjal on kohustus edastada Oksjonieseme kohta üksnes tõest ja täielikku informatsiooni.
    4. Müüjal on kohustus võõrandada Oksjoniese Oksjoni võitnud Enampakkujale Oksjonil näidatud tingimustel.
    5. Müüjal on kohustus kirjutada notariaalsetesse tehingutesse sisse Haldaja õigus Hinnakirjas ettenähtud tasu(de)le otse notarideposiidist.
    6. Müüjal on kohustus tasuda Haldajale tasu(sid) vastavalt Hinnakirjale.
    7. Müüjal ei ole õigust nõuda Haldajalt Oksjoni võitnud Enampakkuja (kontakt)andmete avaldamist enne müügitehingu toimumist.
  9. Enampakkuja õigused ja kohustused
    1. Enampakkujal on õigus kasutada Keskkonda kooskõlas hea tava, Kasutustingimuste ning Enampakkuja ja Haldaja vahel sõlmitud lepingu tingimustega.
    2. Oksjoni võitnud Enampakkujal on õigus nõuda, et Müüja võõrandaks Oksjonieseme Oksjonil näidatud tingimustel.
    3. Oksjoni võitnud Enampakkujal on kohustus tasuda Ostusumma ja Haldaja tasu(d) Hinnakirjas ettenähtud tingimustel.
    4. Oksjoni võitnud Enampakkujal on kohustus Müüjalt Oksjoniese omandada Oksjonil näidatud tingimustel.
    5. Kui pooled ei lepi kokku teisiti, siis kinnistu osa müümise korral on Enampakkujal kohustus lõpetada kaasomand kaheteistkümne (12) kuu jooksul alates notariaalse lepingu sõlmimisest. Enampakkuja kannab kaasomandi lõpetamise kulud ja kõik seotud kulud, mh kinnistu mõõdistamise kulud.
    6. Enampakkujal ei ole õigust nõuda Haldajalt Müüja (kontakt)andmete avaldamist enne müügitehingu toimumist.

 

 

Varakeskuse hinnakiri

Käesolev Hinnakiri sätestab tingimused, mille kohaselt maksavad Oksjonil osalenud isikud Haldajale tasu, tasu suuruse ning selle maksmise tähtajad.

Käesolev Hinnakiri täiendab Varakeskuse Kasutustingimusi ja on selle lahutamatu osa. Kui Hinnakiri on vastuolus Kasutustingimustega, lähtutakse Hinnakirjast. Kui Hinnakiri on vastuolus Haldaja ja Kasutaja vahel sõlmitud lepinguga, siis lähtutakse lepingust. Oksjonile kohaldub Hinnakiri, mis kehtib hetkel, mil Müüja edastab Oksjoni alustamise soovi koos vajalike andmetega Keskkonnas Haldajale.

Müüja kohustub maksma tasu juhul, kui Müüja soovil läbiviidud Oksjon lõppes edukalt, st Oksjoni lõppedes oli Oksjonil vähemalt ühe Enampakkuja pakkumine, mis oli võrdne või suurem alghinnast või nende puudumisel, kui Müüja annab nõusoleku Oksjonieseme müümiseks alla alghinna tehtud pakkumisele.

Enampakkuja kohustub maksma tasu juhul, kui ta võitis Oksjoni, st tegi kõrgeima pakkumise või andis esimesena nõusoleku lõpphinna maksmiseks.

Müüja ja/või Enampakkuja on kohustatud maksma Haldajale tasu(sid) ka juhul, kui Müüja ja/või Enampakkuja ei sõlmi Oksjoni eduka lõppemise järgselt Oksjonieseme ostu-müügilepingut Müüjast ja/või Enampakkujast tuleneval mistahes põhjusel. Sel juhul on Müüja ja/või Enampakkuja kohustatud maksma Haldajale ka teenustasu(sid), mille Haldaja oleks saanud nõuda Oksjonieseme võimaliku ostu-müügilepingu teiselt poolelt, kes ei teinud takistusi Oksjonieseme ostu-müügilepingu sõlmimiseks. Lisaks eelnimetatule on Müüja ja/või Enampakkuja, kes ei sõlmi Oksjoni eduka lõppemise järgselt Oksjonieseme ostu-müügilepingut temast tuleneval mistahes põhjusel, kohustatud maksma Haldajale ka tasu 10 (kümme) % Oksjonieseme enampakkumisel tehtud parimast pakkumisest. Viimati nimetatud sissenõutud tasust 50% loovutab Haldaja Müüjale või Enampakkujale, kes Oksjoni eduka lõppemise järgselt soovis õigustatult Oksjonieseme ostu-müügilepingut sõlmida.

Kui Haldaja osutab Müüjale maakleriteenust, siis kohustub Müüja maksma Haldajale tasu(sid) vastavalt maakleriteenuse osutamise lepingule.

Tasud tuleb kanda Varakeskus OÜ arveldusarvele nr EE387700771006259472.

 

  1. Tasu kinnisasja müügi oksjonil
    1. Enampakkuja tasub kinnistu müügi Oksjoni võitmise korral Haldajale 3,9 % (kolm koma üheksa protsenti) Ostusummast, millele lisandub käibemaks.
    2. Enampakkuja maksab Haldaja tasu arve alusel, mille Haldaja esitab 2 (kahe) tööpäeva jooksul pärast Oksjoni lõppu ja mille maksetähtaeg on 5 (viis) tööpäeva.
    3. Müüja tasub kinnistu müügi Oksjoni eduka lõppemise korral Haldajale teenuse eest tasu (põhitasu) 3,9 % (kolm koma üheksa protsenti) alghinnast või summast, mis on pakutud alla alghinna, kui Müüja annab nõusoleku kinnistu müümiseks alla alghinna. Põhitasule lisandub käibemaks.
    4. Lisaks Hinnakirjas p-s 1.3 nimetatule tasub Müüja kinnistu müügi Oksjoni eduka lõppemise korral Haldajale edukustasu (edukustasu), milleks on 10%-i (kümme protsenti) hinnatõusust üle alghinna. Edukustasule lisandub käibemaks.
    5. Oksjoni eduka lõppemisena käsitletakse Oksjonit, kus Oksjoni lõppedes oli Oksjonil tehtud vähemalt üks pakkumine, mis oli võrdne või suurem alghinnast või nende puudumisel, kui Müüja annab nõusoleku kinnistu müümiseks alla alghinna.
    6. Müüja makstavad tasud lahutatakse Enampakkuja poolt notari deposiitkontole tasutud Ostusummast. Notar kannab p-des 1.3 ja 1.4 sätestatud Haldaja tasud deposiidist Haldajale ning ülejäänud deposiidi seejärel Müüjale.
    7. Minimaalne tasu nii Müüja kui Enampakkuja jaoks sõltumata Ostusummast või alghinnast on 500 (viissada) eurot, millele lisandub käibemaks.
    8. Müüja taotlusel edastab Haldaja tasu laekumise aluseks oleva müügiarve Müüja e-postile hiljemalt 5 tööpäeva jooksul pärast tehingu toimumist.
    9. Kui tehingupooled ei lepi kokku teisiti, siis hüpoteegi kustutamise, kinnisasja ühendamise ja jagamise või kinnisasja kaasomandi lõpetamisega seotud kulud, notaritasud ning riigilõivud tasub Müüja. Eespool nimetatama notaritasud ja riigilõivud tasub Enampakkuja, kui tehingupooled ei lepi kokku teisiti.
  2. Lõppsätted
    1. Haldajal on õigus igale Hinnakirjas nimetatud tasule ka juhul, kui kuni 12 (kaksteist) kuud pärast Oksjoni lõppu sõlmivad Enampakkuja ja Müüja Oksjonieseme müügitehingu iseseisvalt või kolmanda isiku abil, kasutades tehingu teostamiseks Keskkonnast või Haldajalt saadud informatsiooni.
    2. Haldajale tasu maksmisega viivitamise korral on Kasutaja kohustatud tasuma Haldajale viivist summas 0,15 (null koma viistest) protsenti tasumisega viivitatud summast iga tasumisega viivitatud kalendripäeva eest.

Meid usaldavad teiste seas

ID-kaardiga sisselogimine

Tühista
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates olete teadlik ja nõustute meie privaatsuspoliitikaga.
Nõustun
Sulge