Ettevõtte tegevjuhi, 6-aastase maaklerikogemusega Toomas Matvejevi sõnul ajendas uut portaali arendama praktiline vajadus. “Meie riigiasutused ja kohtutäiturid müüvad kinnisvara läbi Osta.ee mänguasjade, sokkide ja vanakraami vahel. Miks? Näiteks Norras on elamute enampakkumisel müümine tavapärane, aga Eestis on oksjoniportaalid siiani keskendunud ainult maatulundusmaadele,” arutleb Matvejev. Samas pole portaal loodud ainult omavalitsusi ja riigiettevõtteid silmas pidades, vaid ka eraisikutele, kes soovivad müüa oma vara vähese aja ja vaevaga.

Matvejev sai idee pärast objekti mitmete huviliste vahel enampakkumisele panemist: klient sai lõpuks enam kui 80% alghinnast. “Kujutage ette, et olete müüja, kes pärast aasta pikkust ootamist saab soovitud hinnast näiteks 1000 eurot madalama pakkumise. Lööte ostjaga käed, panen notari paika ning kaasame ka hüpoteegipidaja. Paar päeva enne notarit tuleb aga soovitud hinnast 10 000 eurot kõrgem pakkumine. Hea tava ütleb, et sellises olukorras on madalam pakkumine teie jaoks siduv või tuleks kanda ostja tehtud kulud. Oksjoniportaalis saab parima pakkuja kohe välja selgitada ja selliseid ebameeldivaid olukordi vältida,” toob Matvejev näite. Samuti välistab oksjoniportaali kasutamine selle, et ostja ei saa laenu ning kaob üleöö nagu vits vette - pakkumist saavad teha ainult huvilised, kes on tagatisraha deposiiti kandnud.

Varakeskuse formaat ühendab professionaalse maaklerteenuse ning veebipõhise oksjoni. Teenuse hinna sees on nii alghinna määramine, pildistamine, huvilistega suhtlemine ja kliendipäevadel objekti tutvustamine, teistes kodumaistes kinnisvaraportaalides kuulutamine kui ka tehingu vormistamine. “Objekti turundamine ning huvilistele tutvustamine on müügitehingu juures kõige aeganõudvam osa. Lisaks tõsistele ostjatele tuleb kortereid vaatama ka huvilisi, kel pole ei soovi ega võimalust lähiajal kinnisvara osta. Tegelikult hoiab enampakkumine nii müüja kui ka maakleri aega kokku,” tõdeb Matvejev. Avatud oksjoni maksimaalne pikkus on 3 kuud.

Varakeskus.ee portaalis on kuu aega pärast avamist käimas 9 oksjonit. Lisaks tegevjuhile töötavad ettevõttes veel piirkondlikud müügijuhid, kõik kolm on Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liikmed.

Lisainfo: Toomas Matvejev, Varakeskus OÜ tegevjuht, tel: +372 5647 7680, e-mail: toomas@varakeskus.ee