Enampakkumisel on tükike Eesti ajalugu! Rikkaliku ajalooga, sajandeid tagasi ehitatud Maardu mõisakompleks koos mõisapargiga on otsimas uut omanikku.
Ideaalne võimalus neile, kes soovivad arendada piirkonna turismi, korraldada kauneid ja meeldejäävaid sündmuseid või soovivad ise mõisa elanikeks saada. Peamaja on ehitatud barokkstiilis ning sisekujundus on sellele stiilile vastav. Kaunis mööbel jääb hoonesse, lubades uuel omanikul sündmuste korraldamisega või eluga mõisas peale võtmete kättesaamist jätkata.
Boonuseks on väljaehitamata kõrvalhoone, kuhu on võimalik soovi korral luua majutusvõimalus. Kinnistul asuv tallihoone ruumikus annab võimaluse täiendavaks ruumiks ja hoiustamiseks. Mõisahoone juurde kuulub ka kaunis mõisapark. Maardu mõisaansambel - peahoone ja tall, samuti aed koos piirdemüüriga on riikliku kaitse all kohaliku tähtsusega arhitektuurimälestisena, park on lisaks arvel ka kohaliku tähtsusega looduskaitseobjektina.
VIRTUAALTUUR PEAMAJAS: https://my.matterport.com/show/?m=LP4RoiixVss
- Enampakkumisele kuuluvad kinnistud:
Registriosa | Katastriüksus | Pindala | Sihtotstarve | Hoonestus |
14648802 | 24504:003:1037 | 2.37 ha | Ärimaa 100% | Jah |
5812502 | 24504:003:0161 | 3.08 ha | Maatulundusmaa 100% | Ei |
Kinnistutel puuduvad kinnistusregistrisse kantavad hüpoteegid (IV jagu). Kinnistutel puuduvad koormatised ja kitsendused (III jagu).
Hoone ei ole koormatud üürilepinguga.
OLULINE ENAMPAKKUMISE INFO
- Kliendipäevale tuleb ennast registreerida ning kirjutada nime järgi ka oma isikukood. Varaga tutvumisel on piirangud vastavalt Eesti Panga seatud enampakkumiste tingimustele (punkt 10), mille leiab oksjoni manusest. Kliendipäevale tulles tuleb esitada isikuttõendav dokument.
- Enampakkumisel kehtivad lisaks Varakeskus.ee kasutustingimustele ka oksjoni manuses asuvad Eesti Panga seatud enampakkumise tingimused. Pakkumist tehes kinnitab Kasutaja, et on tutvunud ja nõustunud nendega.
- Vastavalt Eesti Panga esitatud tingimustele, täpsustatud punktis nr 10 (lisa manuses), kehtivad osalejatele piirangud. Pakkuja vastutab esitatud andmete õigsuse eest ning kinnitab pakkumist tehes, et ta ei riku punktis 10 sätestatud tingimusi. Varakeskusel on õigus pakkuja enampakkumisest eemaldada, kui osaleja ei vasta tingimustele.
- Kinnisvara müüakse seisuskorras nii nagu on ("as is"). Ostja on kohustatud kinnistud ja ühel kinnistul paiknevad ehitised üle vaatama ja kinnitab ostupakkumise esitamisega, et ta on teadlik kinnistute ja ehitiste seisukorrast, on teadlik müüja poolt teavitatud asja puudustest ega oma selles osas Müüja ega Varakeskuse vastu mingeid pretensioone.
- KÕIK pakkumised on siduvad. Kui pakkuja, kelle pakkumusele on antud nõustumus müügilepingu sõlmimiseks, ei ole sõlminud kinnistu müügi- ja asjaõiguslepingut 90 kalendripäeva jooksul arvates enampakkumise tulemuste kinnitamisest või kui pakkuja võtab ostupakkumise tagasi selle jõusoleku ajal, on Eesti Pangal õigus: deposiiti mitte tagastada; enampakkumine nurjunuks tunnistada, ja/või tunnistada parimaks pakkumuseks hinna poolest järgmine vastavaks tunnistatud pakkumus.
- Müüja ei vastuta ehitisregistri elektroonilises andmebaasis avaldatud andmete õigsuse ega tegelikkusele mittevastavuse eest ega ehitisregistris andmete puudumise eest ning kahju eest, mis võib kaasneda ostjale seoses nimetatud andmete ebaõigsusega, puudumisega ja tegelikkusele mittevastavusega.
- Hoonete korruseplaanidega tutvumiseks jms täpsema info saamiseks kirjutada kristel@varakeskus.ee
- Olemas on ka hindamisakt aruande kuupäevaga 01.12.2023.
- Lühidalt Maardu mõisa ajaloost:
Maardu mõisa (Maarthe) ajalugu ulatub 14. sajandisse. Barokkstiilis mõis on üks varasemaid ja väärtuslikumaid esinduslikult väljaehitatud mõisaansambleid Harjumaal. Mõisa peahoone on ehitatud 17. sajandi teises pooles, 19. sajandil laiendati peahoonet ja valmisid ka teised hooned.
Kõige tuntum Maardu mõisa endisaegsetest omanikest on kindral Hermann Jensen von Bohn, kes oli 1739. aastal ilmunud esimese eestikeelse Piibli kirjastamise peamine rahastaja. H. J. von Bohnile on pühendatud mälestuskivi mõisa ees pargis ja tema portree koopia vääristab härrastemaja üht saali.
Alates 1993. aastast on mõis kuulunud Eesti Pangale.
- Mõisa tee 7, katastriüksusega 24504:003:1037
Kinnistusraamatus kanded puuduvad.
EHR kohaselt asub kinnistul mõisahoone (EHR kood 116004181), kõrvalhoone (EHR kood 116004182), tall (EHR kood 116004183), kaevuhoone (EHR kood 116004185), kuur (EHR kood 116004184). EHR koondvaated asuvad manuses. EHR andmed on informatiivsed.
Katastriüksusega seonduvad kitsendused Maa-ameti kaardi põhiselt: looduskaitse, muinsuskaitse, veehaarde sanitaarkaitseala, avalikult kasutatava tee kaitsevöönd, elektripaigaldise kaitsevöönd. Kitsenduste kaart asub oksjoni juures.
Maardu mõisaansambel - peahoone ja tall, samuti aed koos piirdemüüriga on riikliku kaitse all kohaliku tähtsusega arhitektuurimälestisena, park on lisaks arvel ka kohaliku tähtsusega looduskaitseobjektina. Maardu mõisaansambli muinsuskaitseameti info üheskoos menetlustega leitav Kultuurimälestiste registrist siit: kaevuhoone, tall , piirdemüür , peahoone.
___________________
PEAHOONE - stiilse sisustusega ruumid loovad ajaloo suursugust hõngu!
EHR andmetel on hoone ehitisealune pindala 802m2, suletud netopind 1 503,6 m2.
Esimene korrus – peasissepääs viib maja keskossa, kus on pidulike ürituste korraldamiseks sobilikud saalid. Hoone vasakus põhjapoolses tiivas on abiruumid, sealhulgas poolprofessionaalne köök. Köögist liigub toidulift nii 2. korrusele, kui ka 0.korrusele. Hoone lõunapoolses vasakus tiivas ootab huvilisi soome saun koos valgusküllase basseiniruumiga. Basseini pole viimased 4-5 aastat kasutatud. Basseiniruumi juures on ka väljapääs mõisaparki. Esimese korruse lagede kõrgus on u 3,7m.
Teisel korrusel asub seitse ruumi, mis sobivad näiteks seminaride või töötubade korraldamiseks. Ruumides on avarad aknad ning naturaalset valgust. Lagede kõrgus ca 2,85m.
Pööning - Lagede kõrgus ca 3,3m. Väljaehitamata ja täiendava viimistluseta ruumides on võimalik esemed hoiustada.
Kelder/0 korrus - sissepääs keldrisse on esimese korruse fuajee kõrvalt, kus kasutajaid ootab ees hubane ruumide lahendus ürituste korraldamiseks. Läbikäidavad ruumid ning viimistletud võlvid toovad mõisa 0. korrusele hubasuse ja ajaloo hõngu. Olemas on üks suurem ruum, neli väiksemat ruumi ning mitmeid abiruume. Lagede kõrgus on kõrgemates kohtades u 2,7m.
Puudused/kahjustused: esimesel korrusel asuva jahiruumi rõdupoolses nurgas on seinal hiljutist niiskuskahjustust. Teisel korrusel on vähest niiskuskahjustust ühe ruumi katuse neelukoha all. Kuigi neelukoht sai korda tehtud, pole seina taastatud. Mõisa ahjusid hetkel küttekehana kasutada ei tohi. Kolded ja suitsulõõrid vajavad remonti ja puhastust. Peasissepääsu ja rõdu servade lähedal oleval välisfassaadil (põhjapoolsel küljel) esineb samuti kahjustusi. Siseviimistlus on kohati väsinud ning võib vajada värskendust.
Viimane suurem renoveerimine toimus 90ndate lõpul, mille käigus asendati ka hoone küttesüsteem. Hoonet hoiavad soojana temperatuurinäitajaga elektriradiaatorid. Ventilatsioonisüsteemi hooldatakse regulaarselt. Rõdul ja peasissekäigu juures plaatide all on põrandaküte. Lisaks on hoonel rennisulatuskaablid. Suurem osa sisustusest jääb hoonesse.
___________________
KÕRVALHOONE – võimalik majutuspaik!
EHR andmetel on hoone ehitiesalune pindala 433 m2, suletud netopind 297 m2 (EHR andmeid ei kajasta 2.korruse suletud netopinda).
Tegemist on peahoone kõrval asuva kahekorruselise kivihoonega. Ruumiplaneeringu mõttes võiks olla hoone sobilik näiteks külaliste majutamiseks, kuid ehitustöid selles suunas alustatud ei ole ja hetkel on maja elamiskõlbmatu. Ruumid on kõrgete lagedega, kiviseintega ning viimistlus puudub. Sellest tulenevalt on võimalik uuel omanikul täiendavate ehitustöödega kõrvalhoone elamiskõlblikuks muuta.
Kõrvalhoone otsas asub eraldi sissepääsuga korter (uks parkla poole), mis on keskmises korras ja kuhu on võimalik näiteks tööjõudu ajutiselt majutada. Korter koosneb sissepääsust, köögist, elutoast, magamistoast ja pesuruumist.
Kivikatus on sammaldunud ning võib vajada vahetust.
___________________
KUUR - asub peahoone vasaku tiiva vastas aiaga piiratud alal. EHR kohaselt ehitisealuse pindalaga 55 m2, suletud netopinnaga 35.9 m2.
___________________
TALL - aastakümneid tagasi veel hobuseid majutanud kivihoone on ka tänasel päeval rahuldavas seisukorras. Tallis asuvad endiselt telliskivi boksid hobuste jaoks.
Hoone ehitisealune EHR kohaselt on 546 m2, suletud netopind 400,6 m2.
___________________
KAEVUHOONE - tallihoone lähedal asuv kaevumaja ja selle kõrval asetsev salvkaev ei ole tänasel päeval enam kasutuses.
Hoone ehitisealune pindala EHR kohaselt on 13 m2, kaevumaja suletud netopind 6,8 m2.
- KOMMUNIKATSIOONID
Kinnistul asub puurkaev (peahoone taga), kuid puurkaevu vesi ei ole joomiseks sobilik. Puurkaevu sügavus on ca 35m, tõenäolise lahendusena on mõistlik uuel omanikul rajada uus ja sügavam puurkaev.
Kõrvalhoone taga asub alajaam. Liitumine on kõrgepingel 3x10 kV õhuliini mastis nr 64A. Alajaama trafo võimsus on 500 kVA. Madalpinge 0,4 kV jaotusseadme pealüliti on 800 A.
Kanalisatsioon on lahendatud lokaalselt. Heitvee mahuti maht on 15 m3 ja selle tühjendamise koht asub tallihoone ees kinnistu äärel.
Hoones on valvesüsteem.
- Mõisa park, katastriüksusega 24504:003:0161
Mõisa park on kõrghaljastatud ja seda ümbritseb piirdemüür (müür jookseb peamaja kõrvalt, kõrvalhoone tagant ümber mõisa pargi).
EHR kohaselt on kinnistu seotud kahe lammutatud hoonega (EHR koodid 116038443 ja 220410770) ning olemasoleva rajatisega - kaev (EHR kood 220410771). Kaevu EHR koondvaade asub manuses.
Katastriüksusega seonduvad kitsendused Maa-ameti kaardi põhiselt: looduskaitse, muinsuskaitse, veehaarde sanitaarkaitseala, avalikult kasutatava tee kaitsevöönd, elektripaigaldise kaitsevöönd. Kitsenduste kaart asub oksjoni juures.
Maardu mõisa park, muinsuskaitseameti info ja menetlused leitavad siit: https://register.muinas.ee/public.php?menuID=monument&action=view&id=2740
Maardu mõisaansambel - peahoone ja tall, samuti aed koos piirdemüüriga on riikliku kaitse all kohaliku tähtsusega arhitektuurimälestisena, park on lisaks arvel ka kohaliku tähtsusega looduskaitseobjektina. Maardu mõisaansambli muinsuskaitseameti info üheskoos menetlustega on leitav registrist siit: kaevuhoone, tall , piirdemüür , peahoone.
Fotod: erakogu ja Maa-amet.
Lihtoksjonil määratakse enampakkumisele alghind ja lõpukuupäev. Enampakkumise võidab suurima pakkumise teinud Enampakkuja.
NB: Alla alghinna pakkumise nupp on oksjonilt Müüja soovi korral eemaldatud ning Alla alghinna pakkumist teha ei ole võimalik.
Iga pakkumine on Enampakkuja jaoks siduv. Pakkumist tehes nõustute kõigi keskkonnas kehtestatud tingimustega.
Enampakkumise võitja tehingust taganemine ei vabasta enampakkumise võitjat kohustusest tasuda teenustasu vastavalt Oksjonipidajaga kokku lepitud tingimustes. Teenustasu maksmata jätmisel rakendatakse vastavalt lepingule leppetrahv.
Enampakkumises esitletud informatsioon on koostatud avalike andmete ja müüja kirjelduste põhjal. Varakeskus ega müüja ei vastuta objektiga seotud avaliku informatsiooni õigsuse eest, mistõttu soovitame enampakkumisel osalejal alati andmeid (nt kinnistu seisukord looduses, looduskaitselised piirangud, jms) ise kontrollida.
Pakkumist tehes kinnitab Enampakkuja, et omab kogu vajalikku informatsiooni, mida peab vajalikuks Oksjonil osalemiseks. Tehes pakkumist ilma vajaliku informatsioonita või esitatud informatsiooni kontrollimata, lasub kogu vastutus Enampakkujal.
Varakeskus ega Müüja ei vastuta kohaliku omavalitsuse poolt seatud piirangute, kitsenduste ja arendamisvõimaluste eest. Enne pakkumise tegemist tuleks Pakkujal asjaolud välja selgitada.
Tegemist on automaatselt pikeneva lõpuga Oksjoniga. Juhul, kui alghinna või alghinnast suurem viimane pakkumine on tehtud vähem kui 5 minutit enne Oksjoni tähtaega, pikeneb lõpp automaatselt 5 minuti võrra.
Sarnased oksjonid



